Рангелов с гол за Люцерн, победа и 5 загуби за нашите в Лига Европа

Димитър Рангелов е в прегръдките на съотборниците си от Люцерн, след като откри резултата срещу Расинг (Генк) Снимка: FCL.ch
Владислав Стоянов два пъти капитулира пред ганаеца Джордан Аю от Олимпик (Марсилия)
Евромизерията на Иван Иванов и неговия Партизан продължи и в норвежкия град Тромсьо, където едноименният клуб спечели с 3:2 Снимка: Getty Images

Димитър Рангелов отбеляза първия гол за победата на швейцарския си клуб Люцерн с 2:1 над белгийския Расинг (Генк) в първи мач от плейофите в Лига Европа. Българският нападател се разписа още в 7-ата минута на двубоя, откривайки резултата за домакините. На Люцерн обаче им предстои тежък реванш в Генк след седмица.

За съжаление, всички останали петима българи, играли за отборите си вчера, допуснаха загуби.

Вратарят Владислав Стоянов имаше добри изяви за молдовския Шериф, но въпреки това тимът от Тираспол загуби на свой терен от френския гранд Олимпик (Марсилия), като за гостите на два пъти бе точен ганайският нападател Джордан Аю, син на легендата Абеди Пеле.

Другият ни национален вратар Николай Михайлов също трябваше да преглътне поражение, след като неговият Твенте падна с 1:3 при визитата си на турския Бурсаспор. Холандският тим все пак има добри шансове на реванша у дома.

Защитникът Живко Миланов също бе титуляр - за румънския Васлуй срещу италианския колос Интер. Загубата на "жълтите" с 0:2 обаче бе най-доброто, с което те можаха да се разминат, тъй като "нерадзурите" отправиха цели девет шута в рамките на вратата.

Неволите на друг български бранител в евротурнирите - Иван Иванов, продължиха и снощи. Русия игра цял мач за Партизан, но първенците на Сърбия паднаха с 2:3 при гостуването си на норвежкия Тромсьо. Преди две седмици "гробарите" бяха елиминирани от Шампионската лига от скромния кипърски АЕЛ. Все пак се очаква на своя стадион в Белград "черно-белите" да нямат проблеми с норвежците, особено предвид двата гола на чужд терен, и да влязат в групите на Лига Европа.

Новото попълнение на Динамо (Букурещ) Борис Галчев влезе като смяна в 60-ата минута срещу украинския Металист, когато вече резултатът бе 2:0 за гостите и не можа да промени нищо. Предстои почти обречена мисия в Харков, но все пак във футбола нищо не се знае и има още 90 минути.

Националът Станислав Манолев изобщо не бе в групата на ПСВ при гостуването на черногорския Зета, завършило 5:0 за холандския гранд - ясен знак, че "филипсите" най-вероятно ще продадат българина до края на трансферния прозорец.