Милан е на точка от титлата в Италия

Милан би с 1:0 Болоня и се доближи на точка от първата си титла от 2004 г. насам Снимка: getty images

Отборът на Милан е само на точка от спечелването на шампионската титла на Италия след като днес си върна преднината от осем точки на върха в класирането на серия А. В среща от 35-ия кръг Милан спечели с 1:0 срещу Болоня и отново възстанови надеждния си аванс пред втория Интер.

Единственото попадение пред препълнените трибуни на стадион „Джузепе Меаца" вкара Матийо Фламини още в 8-та минута. Той получи чудесен пас на Робиньо, но първия му удар към вратата на Болоня бе спасен от стража. При добавката обаче Фламини не показа колебание и откри резултата.

И в този двубой единствените нападатели, на които можеше да разчита Масимилиано Алегри бяха Робиньо и Антонио Касано. Двамата имаха редица изгодни положения, но не успяха да ги реализират. Срещата заради травми пропуснаха Индзаги, Пато, Гатузо и Янкуловски. Извън сметките заради наказания останаха Ибрахимович и Ван Бомел.

Тимът на Болоня, който се бори за оцеляване в серия А стигна до първия си корнер едва в 75-та минута. Преди това гостите нямаха нито един удар към вратата на Абиати. В края на срещата гостите останаха и с 10 души. За нарушение срещу Неста резервата Дела Рока получи директен червен картон и напусна терена.

Дебют за Милан в серия А направи 19-годишният талант Джакомо Берета. Минути след появата си на терена той имаше възможност дори да отбележи, но ударът му бе спасен от вратаря на Болоня.

До края на сезона в серия А остават три кръга, в които Милан излиза срещу Рома, Каляри и Удинезе. Тимът на Масимилиано Алегри се нуждае само от точка в тези срещи, за да си гарантира и на теория първата от 2004 г. насам шампионска титла.

В друга среща от 35-ия кръг днес Фиорентина и Удинезе си спретнаха голово шоу с общо седем попадения. Фиорентина спечели с 5:2 и завърза битката за последната квота за Шампионската лига. За нея се борят Лацио и Удинезе, тимът от Рим води с една точка, но е и с мач по-малко.

Отборът на Валери Божинов - Парма пък почти си гарантира оставането в елита и през следващия сезон след успех с 3:1 над Палермо. Божинов влезе в игра в 69-та минута. Парма е на шест точки от зоната на изпадащите три кръга преди края на първенството.