България отстъпи на крачка от световния финал по волейбол

България отстъпи на крачка от световния финал по волейбол Снимка: Startphoto.bg

Младежите на България до 21 г. отпаднаха на полуфиналната фаза на Световното първенство по волейбол в Бахрейн.

Българските момчета загубиха с 1:3 гейма от Италия (25:23, 22:25, 23:25, 18:25) и не успяха да използват възможността да стигнат до битката за титлата.

Все пак на България предстои мач за бронзовите медали и все още можем да станем трети на световно при младежите за пръв път от 20 години насам.

Мачът ще бъде в неделя, а съперник на "трикольорите" ще бъде загубилият от двубоя между Иран и Аржентина.

Тази вечер твърде многото индивидуални грешки не позволиха на тима ни да преодолее Италия.

Нашите, които са водени от италианския селекционер Андреа Буратин, спечелиха оспорвания първи гейм и водеха с 5 т. във втория, но допуснаха обрат.

Третият гейм също беше равностоен, но грешките от сервис и при атака натежаха и "скуадрата" поведе, за да затвори комфортно мача в четвъртата част.

Най-резултатен за България отново беше Александър Николов с 23 точки, 16 добави Венислав Антов, а Лазар Бучков завърши със 7.