България показа класа, но не взе нито гейм срещу Словения и усложни максимално задачата си Снимка: Startphoto.bg

Волейболистите на България загубиха с 0:3 гейма срещу Словения последния си мач от груповата фаза на Европейското първенство.

Макар че показаха класа срещу силния съперник и бяха много близо до успех в първия и третия гейм, нашите усложниха максимално задачата си с тази загуба и им предстои много тежък осминафинал срещу Франция.

В отделните части България отстъпи с 29:31, 22:25 и 30:32.

Изключителен мач изигра капитанът Цветан Соколов, който натрупа 23 т. и завърши успешно почти всички атаки. Усилията му обаче не стигнаха.

В първата част играчите на Пламен Константинов не дадоха на съперника да се откъсне в резултата и спасиха поредица от геймболи, но накрая отстъпиха.

Най-драматичен беше последният гейм, когато Словения си беше осигурила 3 т. преднина, но България изравни с добра серия при сервиса на Георги Сеганов.

После успяхме да поведем и държахме инициативата, а пропуснахме и общо 7 геймбола, преди сервисът на Урнаут да свърши работа на Словения и да им осигури победата.

Словенците изиграха перфектна групова фаза, в която записаха само победи с едва един загубен гейм.

За България остана четвъртото място в групата, а предстоящият в събота осминафинал с олимпийския шампион Франция отново ще се играе пред родна публика във Варна.