Без Везенков Сакраменто се върна към победите след страхотен обрат

Александър Везенков изгледа от пейката победата на Сакраменто Кингс над Детройт Пистънс със 131:110.

Това е четвърти път в последните пет двубоя на "кралете", в който спортист №1 на България за миналата година изобщо не се появява в игра.

Сакраменто стигна до победата след изключителен обрат. "Кралете" загубиха първата част с 29:47, което изглеждаше непреодолимо изоставане, но после много бързо навакса и още на почивката имаше преднина.

През второто полувреме изобщо не позволи на "буталата" и да си помислят за победата.

Сакраменто вече има с баланс 22-14 и заема петото място в Западната конференция. Кингс допусна поражение само в един от последните си четири мача, а утре ще гостува на непретенциозния Шарлът Хорнетс в опит да се реваншира за поражението със 104:111 преди седмица.

Домантас Сабонис направи "трипъл-дабъл" за Сакраменто с 37 точки, 10 борби и 13 асистенции. Кийгън Мъри завърши с 32 точки, а Ди'Аарън Фокс добави 26. За Детройт над всички беше Боян Богданович с 26 точки.