Нова загуба на мъжете и категорична победа на жените във волейбола

Нова загуба на мъжете и категорична победа на жените във волейбола Снимка: Volleyball Nations League

Българският национален отбор по волейбол при мъжете регистрира четвърта поредна загуба в турнира Лига на нациите.

Играчите на Силвано Пранди загубиха с 0:3 гейма от Иран, в отделните части 20:25, 31:33 и 22:25.

Това беше последен двубой от втория състезателен уикенд на турнира в Римини и в него силният съперник надделя с по-високата си класа, макар че българският тим показа желание за борба.

България остана на 13-то място във временното класиране в надпреварата с 1 победа, 5 загуби и 5 спечелени точки.

Следващата седмица нашите имат тежки мачове със световния шампион Полша, олимпийския Бразилия и тима на Нидерландия. Те ще се проведат от сряда до петък (9-11 юни).

Малко по-рано женският национален отбор на България се представи на противоположния полюс и постигна категорична победа с 3:0 над Украйна в Пловдив - 25:23, 25:20, 25:12.

Момичетата на треньора Иван Петков завършиха турнира от Златната лига с пълен актив от точки след четири поредни победи и така влизат във финална фаза като един от лидерите.

Финалната фаза на Златната европейска лига ще се проведе в Русе на 19 и 20 юни.