Реал с лесни три точки на "Бернабеу"

Реал Мадрид записа безпроблемна победа с 2:0 над Селта в домакинството си от 30-ия кръг на Ла Лига. Европейските шампиони стигнаха до успеха след попадения на Марко Асенсио в 42-рата и Едер Милитао в 48-ата минута.

Няколко минути преди края на първото полувреме домакините откриха резултата с първия си точен удар в мача. Винисиус Жуниор проби по лявото крило и върна топката в наказателното поле, където Марко Асенсио засече от движение за 1:0.

Второто полувреме започна по перфектен начин за домакините, които след по-малко от две минути удвоиха преднината си. При едно центриране от корнер Едер Милитао се извиси и с глава заби кълбото в мрежата за 2:0.

Едва в 77-ата минута Селта стигна до най-доброто си положение в мача. Яго Аспас изскочи очи в очи с Тибо Куртоа, опита да го финтира, но вратарят реагира добре и успя да спре удара на нападателя.

В края на двубоя мадридчани леко вдигнаха темпото и направиха няколко по-интерески атаки. В 89-ата минута Лукас Васкес шутира от дистанция, но високо над вратата.

Минута по-късно пък отново Яго Аспас бе отказан от Тибо Куртоа, който спаси негов изстрел по посока на вратата.