Везенков беше на топ ниво при убедителен успех на Олимпиакос

Везенков беше на топ ниво при убедителен успех на Олимпиакос Снимка: Getty Images

Александър Везенков блестя за Олимпиакос при втората поредна победа на отбора в първенството на Гърция.

Олимпиакос разгроми Арис със 102:72, а българинът се прояви с 22 точки за 20 минути на игрището.

Везенков добави също 5 борби, 1 асистенция и 2 откраднати топки, като имаше 100-процентова стрелба 7/7 от зоната за две точки.

От наказателната линия също беше безупречен с 5/5, а от тройката отбеляза един от двата си опита.

За Олимпиакос проблеми в мача нямаше и той беше решен още в първата четвърт, завършила при 35:12.

Останалите три части бяха по-равностойни, но и те завършиха с преднина на домакините.

Най-резултатен за тима беше центърът Моузес Райт, който вкара точка повече от Везенков.

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.