Везенков без точка и асистенция при загуба на Кингс

Александър Везенков и неговият Сакраменто Кингс преживяха тежка загуби у дома - 117:127 срещу Ню Орлиънс Пеликанс, като по този начин отпаднаха от междинния In-Season турнир, който НБА въведе през този сезон.

Това бе трети мач на Сакраменто срещу Ню Орлиънс само в рамките на две седмици, като и трите срещи завършиха в полза на "пеликаните".

Везенков не успя да реализира кош, не направи и асистенция, а се отчете само с две борби. Освен това българинът получи по-малко игрово време от обичайното, като прекара на игрището 6 минути и 14 секунди.

Първата поява на Саша бе в средата на първата четвърт, когато той бързо извърши лично нарушение, а малко по-късно след таймаут от треньора си Майк Браун, Везенкво бе заменен.

Тази първа част завърши с точка в полза на Кралете, но Пеликаните тръгнаха по отличен начин през втората и бързо натрупаха аванс, като в средата на тази четвърт, Везенков отново се появи в игра.

Той успя да спечели две борби, но направи и второ лично нарушение, пропусна и стрелба, а при оставащи 8 минути до полувремето, той седна на пейката и повече не се появи в игра.

Неговите съотборници завършиха полувремето с 8 точки изоставане при 61:69, а след това загубиха третата и четвъртата част с по една точка, което доведе до крайното 127:117 в полза на Ню Орлиънс.