Втора загуба в Евролигата за Везенков и Олимпиакос

Олимпиакос с Александър Везенков в състава си регистрира втора загуба в Евролигата през този сезон.

Тимът отново записа поражение в Истанбул и след като отстъпи на Фенербахче на старта, този път беше победен от Анадолу Ефес с 91:89.

Везенков не се представи толкова добре, колкото при успехите срещу Жалгирис и Олимпия Милано, но все пак отбеляза 16 т. и към тях добави 2 асистенции и 6 борби.

Стрелбата му за две точки беше 5/10, от тройката 1/3, а от наказателната линия - 3/3. Като цяло, процентът му успешни стрелби беше по-нисък от този в миналите мачове.

Иначе Олимпиакос започна убедително и спечели първата част с 23:11, но после се срина във втората и я загуби с 9 т.

Срещата се превърна в много оспорван сблъсък, в който грешките на гостите в последната четвърт ги лишиха от победата.

Везенков беше третият най-силен реализатор за своите след Еван Фурние и Шакийл Маккисик.

За Олимпиакос в Евролигата следва гостуване на Байерн Мюнхен на 25 октомври.

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.