Валери Божинов потопи Левски на "Герена"

Божинов изпълни обещанието си да не се радва, ако вкара на бившия си клуб и при двете попадения вдигаше извинително ръце към синята публика

Ботев Враца хвърли бомбата на кръга в Първа лига с победа с 3:1 над Левски на "Георги Аспарухов".

Бившите играчи на "сините" Валери Божинов и Валери Домовчийски вкараха головете за гостуващия тим, който се представи геройски, докато Левски пропусна много, направи доста грешки и показа колеблива защита.

Изложи се и реферът Георги Кабаков, който даде по една смешна дузпа за двата тима.

Първото положение беше за Ботев, но Митрев спаси удара на Генов. В 20-ата минута Давидe Мариани откри резултата за "сините" от крайно пресилена дузпа за единоборство между Венци Керчев и Аймен Белаид.

В 22-ата минута Левски беше много близо до втори гол, но няколко играчи пропуснаха пред Костов. В 33-ата минута Кабаков измисли дузпа и за врачани за посягане на Милош Цветкович.

Валери Божинов изравни резултата от бялата точка и се извини на феновете на бившия си клуб.

През втората част Левски направи редица пропуски чрез Мариани, Станислав Костов и Хали Тиам, а в 77-ата минута Божинов се възползва от центриране на Ненов и с глава вкара втория си гол - 2:1.

Малко по-късно треньорът на Левски Славиша Стоянович си изпусна нервите срещу страничния съдия и беше изгонен на трибуните.

В 87-ата минута друг бивш футболист на Левски, Валери Домовчийски, направи сензацията пълна и вкара трети гол за Ботев, след като финтира елементарно Давид Яблонски.

В 91-ата минута кошмарът за Левски стана още по-голям, тъй като Хали Тиам беше изгонен с втори жълт картон.

Поражението отдалечава Левски от върха в класирането. Отборът вече изостава на 4 т. от ЦСКА и на 7 от първенеца Лудогорец.