Допреди пет години тези неща звучаха невероятно...

Представете си да чуете нещо подобно преди пет години - изцяло виртуални пари, създадени специално за закупуването на марихуана, подпомагат пътуването на баскетболиста Денис Родман към срещата между лидерите на Северна Корея Ким Чен-ун и САЩ в Сингапур. Единият от двамата лидери на срещата е риалити-звездата Доналд Тръмп.

Марихуаната е легална на много места в САЩ и Европа? Какво е криптовалута? САЩ и Северна Корея преговарят за мир? Бивш баскетболист от NBA отива на срещата на върха. Доналд Тръмп е начело на всичко?!

Срещата в Сингапур в този състав би изглеждала невероятно.

Това ще е първата среща между действащ американски президент и севернокорейски лидер. При по-внимателно вглеждане е като няколко реалности, смесени в едно, и същевременно като писане на история.

Криптовалута?

Potcoin е създадена като криптовалута, с която да се разплаща за закупуването на марихуана, но се използва и за множество други сделки. Криптовалутите изживяват бум в последните години. Те са измислени като начин за обмяна на пари без намесата на големите лоши банки, които уж фалираха Венецуела. Това е очарователна идея, но хората не правят само това с криптовалутите. Биткойнът - "бащата" на криптовалутите, е толкова ценен, не защото се използва навсякъде, а защото хората се надяват в един момент да струва много пари.

Криптовалута за покупка на марихуана звучи като че ли още по-безполезна за света. Въпреки това Potcoin продължава да набира популярност, а и да подкрепя Денис Родман в неговата "Мисия за мир". Екипът на Potcoin е развълнуван от затоплянето на отношенията между САЩ и Северна Корея и няма нищо против да плати сметка на Денис Родмън.

Легална марихуана?

Е, ще си кажете, какво толкова? Инвестициите в легална марихуана могат да се окажат печелившо решение, а закупуването на трева в светлината на тази среща и то чрез виртуална валута си е новост.

Разбира се цялото "присъствие" на Potcoin на срещата е пълен фарс.

Денис Родман?

До момента го споменахме един път, но защо? Президентът Тръмп казва, че баскетболистът не е поканен. Въпреки това Родман публично обявява, че отива в Сингапур.

 

 

"До всички американци и остания свят. За мен е чест да нарека президента Тръмп приятел. Той е един от най-добрите преговарящи на всички времена и очаквам неговия исторически принос на срещата на върха в Сингапур", написа Родмън, който, разбира се, не е част от официалната делегация.

Той е нещо като прототип на модерната американска знаменитост, която води до шок от политиката. Родмън обяви, че подкрепя президента Тръмп далеч преди изказванията рапъра Кание Уест.

Освен на Тръмп, Родман е и почитател на Ким Чен-ун. Баскетболистът има пет визити в Пхенян, откакто Ким е на власт, а по време на последната държавната телевизия му предостави 30 минути ефирно време. Негови са и думите, че лидерът на Северна Корея е "приятел до живот".

Денис Родман показва личния си живот на света по начин, по който никой друг не го прави. Накратко, Родман успява да очертае стъпките, по които днешните звезди се опитват да вървят и да усвоят триковете на маркетинга, които не са просто спонтанни опити, а начин на живот .

Срещата за мир между Ким Чен-ун и Доналд Тръмп?

Ако разполагахме с диаграмата на Вен (ползва за нагледно представяне на логически отношения между крайни множества), с която да  онагледим припокриването на истинските факти, казани от двамата лидери, то едва ли в средната секция, където би трябвало да се срещнат "истините", щеше да има много.

Надеждата от подобни срещи не е да се чуе конкретна информация, а да се създаде някакво впечатление.

Това, което със сигурност няма да чуем след тази среща, са конкретни мерки за решаване на международните спорове.

За да успее, Тръмп трябва да убеди Ким Чен-ун да забрави за ядрената си програма за обозрим период от време. Нещо, което е малко вероятно, с оглед на факта, че политиката на севернокорейския лидер в родината му разчита на две неща - антиамериканските настроения и демонстрацията на сила.

Ако съберем всички тези точки, получаваме рецепта за среща на върха, каквато доскоро не сме си представяли. Но както каза Доналд Тръмп пред журналистите в отговор на въпрос как се готви за срещата - "Не мисля, че трябва да се подготвям много. Всичко е въпрос на поведение".

Новините

Най-четените