Край на битката – Джокович отново е на финал

Джокович спечели днес и е фаворит на финала срещу Вавринка

Новак Джокович се класира за финала на Ролан Гарос.

Мачът на световния №1 срещу Анди Мъри бе прекъснат снощи при резултат 6-3 6-3 5-7 3-3, а днес сърбинът успя да довърши започнатото, въпреки че Анди Мъри направи всичко по силите си, за да го затрудни.

След подновяването на играта днес Мъри успя да реализира пробив за 6:5, да спечели сета и да докара мача до решителен пети сет.

Решителната част започна с труден сервис гейм на Ноле, но след това сърбинът направи огромна крачка към финала. Джокера дръпна с 0-40 на ретур и от втория опит проби, след като Мъри прати бекхенд в мрежата, а след това затвърди с методична игра и без излишни рискове - 3-0.

Самочувствието на Ноле растеше, а нервите започнаха да взимат връх при британеца. Той изкара бекхенд в аут в шестия гейм, давайки скрит мачбол на световния лидер и бе матиран с хирургически форхенд по обратния диагонал. Сърбинът не показа колебание и затвори срещата с категоричен гейм, в който поведе с 40-0 и даде само точка на британеца.

На финала Джокович ще играе със Стан Вавринка. Сърбинът води в общия баланс със 17-3 успеха на ниво ATP. В шест мача на клей помежду им Джокера е излизал пет пъти победител, като единствено през 2006 г. швейцарецът печели в Умаг след отказване на Джокович. Това е и първият им двубой в тура на професионалистите.

"Беше много трудно началото днес. Аз започнах добре, но Анди игра агресивно и приключи четвъртия сет със силна игра. Никога не е лесно при подобен сценарий, но се радвам, че съм на финал", каза сърбинът, който ще играе третия си финал в Париж и 16-ти в Големия шлем. Той вече е с 28 поредни победи през сезона и прекъсна серията от 15 успеха на Мъри на червено.