Цвети започна с брилянтна победа в Мадрид

С успеха срещу Джорджи, Пиронкова си осигури 27,460 евро от наградния фонд и 65 точки за ранглистата.

Цветана Пиронкова най-после записа първата си победа на турнира "Mutua Madrid Open", след като не бе успяла да стори това в предишните си шест участия. Българката се класира за втория кръг след много убедителен успех с 6-1 6-1 над италианката Камила Джорджи, №35 в световната ранглиста.

Първият сет се разви по възможно най-добрия начин за българката, която с три пробива реши всичко за 23 минути - 6-1. Пиронкова сервираше добре, а процентът ѝ спечелени точки на първи сервис се движеше около 80. Джорджи не стигна до нито един брейкбол и успя да спечели само едно свое подаване.

Силното представяне на Цвети продължи и във втория сет. Тя поведе с гейм на 15, след което проби и затвърди за 3-0. След няколко гейма за сервиращите, последва нов брейк на сметката на Пиронкова и резултатът стана 5-1. Седмият гейм премина оспорвано и Джорджи се добра до първата си точка за пробив, но Цвети не позволи да бъде пробита и приключи мача за 51 минути.

С успеха срещу Джорджи, Пиронкова си осигури 27,460 евро от наградния фонд и 65 точки за ранглистата, а в спор за място на осминафиналите ще срещне Луцие Шафаржова или Алисън Риск.