Иснър прекъсна впечатляващата серия на Делпо. Предстои финал със Зверев

Джон Иснър прекъсна страхотната серия от победи на Хуан Мартин дел Потро и се класира за финала на Мастърса в Маями.

Американецът достигна четвъртия си финал в надпревара от сериите ATP 1000, като още не е печелил титла в тях.

Иснър спечели с 6:1, 7:6(2) пред пълните трибуни в Маями, разделени в подкрепата за сънародник и аржентинеца, който се радва на огромна популярност там. Дел Потро влезе в мача като фаворит след 15 поредни победи и 2 спечелени турнира в последните 3 седмици.

След 27 минути игра първият сет бе в историята, а Кулата от Тандил опитваше да се съвземе - 19:0 уинъра за Иснър и 6:1 гейма.

Дел Потро се вдигна за обрат, но това бе денят на американеца, както джентълменски призна и загубилият след мача. Джон сервираше брутално, като не допусна точка за пробив в целия двубой. В тайбрека отново бе безпогрешен.

На финала го чака Александър Зверев, справил се за час и 28 минути с Пабло Кареньо Буста със 7:6(4), 6:2.

Германецът вече си осигури прогрес с една позиция в ранглистата за сметка на Григор Димитров и ще е №4 в понеделник, ако не спечели финала.

Но ако успее, освен лъскавата титла от Маями, Зверев ще добави и №3 в ранглистата във визитката си.