Григор е в трети кръг в Париж след страхотен мач срещу Гофен

Григор Димитров записа осма победа срещу Давид Гофен в общо девет мача помежду им Снимка: Getty Images

Григор Димитров се класира за третия кръг на Мастърса в Париж след чиста победа над Давид Гофен със 7-5 6-3. Това беше девета победа за българина срещу този съперник срещу само една в актива на Гофен.

Григор започна колебливо и още във втория си сервис гейм беше пробит. След това обаче взе нещата в свои ръце, върна пробива за 3-3, при 3-4 спаси брейк бол, а когато дойде точния момент, проби, и то на нула, и взе първия сет със 7-5.

Българинът беше по-добрият тенисист и във втория сет. Пропусна цели шест брейк поинта, но при седмия успя да пробие и поведе с 4-2. След това затвърди пробива си и бе само на гейм от спечелването на мача. Спечели го на свой сервис и затвори мача за по-малко от час и половина след 6-3 във втория сет.

В третия кръг на турнира Григор ще срещне Доминик Тийм, който победи Милош Раонич в трисетова битка, продължила два часа и 40 минути.