Григор напусна безславно Мастърса в Маями

Григор пропусна страхотни шансове за обрат.

Григор Димитров отпадна в третия кръг на турнира от сериите Мастърс в Маями. Българинът загуби с 5:7, 5:7 от Джордан Томпсън от Австралия, номер 94 в световната ранглиста.

Българинът започна отлично и стигна до пробив още в първия гейм. Съперникът му обаче успя веднага да го върне за 1:1 и това му вдъхна увереност. Томпсън вкарваше висок процент първи сервис и започна бързо да взима подаванията си. До средата на сета Григор беше с под 50 процента вкаран първи сервис и бе направил две двойни грешки.

Той пропусна възможност за пробив в седмия гейм и имаше шансове при 5:5. Австралиецът обаче успя да се справи и дори стигна до сетбол в последния гейм. Тогава той игра агресивно, но завършващият удар, с който опита да спечели разиграването, прати топката в аут. При следващия шанс обаче Томпсън стигна до пробив и до успех в първия сет със 7:5.

Димитров започна колебливо втората част и съперникът му се възползва от това. Австралиецът стигна до ранен пробив и поведе с 3:1. Играта на българина не вървеше и изглеждаше, че Томпсън има предимство и е на път да стигне до победата. Григор обаче не се беше предал, успя да върне пробива и след това да изравни за 3:3.

Постепенно той заигра по-уверено и натисна в деветия гейм, като реализира пробив за 5:4. Бившият номер 3 в света не се възползва от ситуацията да изравни сетовете. Съперникът му изигра много силен гейм и постигна пробив на нула.

Пропусната възможност огорчи българина, който не взе повече гейм и след 110 минути игра напусна силния турнир.