Димитров доволен от третия сет, очаква го познат американец

Григор спечели третия сет на нула.

Неочаквано трудно започна защитата на титлата на Григор Димитров на турнира "Abierto Mexicano TELCEL" в Акапулко, но българинът е доволен от начина, по който завърши мачът му с Филип Краинович.

"Много съм щастлив, че съм отново тук. Връщам си спомените от миналата година и имам чувството, че постоянно играя добри мачове в Акапулко", заяви Григор Димитров след победата си над сърбина в първия кръг.

"Двубоят беше малко странен. Условията не бяха никак лесни, а в същото време двамата доста добре познавахме играта си. С началото на третия сет нещата се промениха за мен. Това бе един свеж старт за мен, ако мога така да се изразя", добави първата ни ракета.

"Победата не беше на нула и дойде в три сета, но все пак съм много щастлив от начина, по който приключи двубоят за мен", завърши Григор Димитров, който не даде гейм на Краинович в решителната част, а в следващия кръг се изправя срещу американеца Райън Харисън.

Харисън преодоля първия кръг, след като американският му сънародник Доналд Йънг се отказа при резултат 4-6 6-2 4-2.

Райън Харисън е на 22 години и е №169 в световната ранглиста. Той бе съперник на Григор в първия кръг в два последователни турнира от Големия шлем миналата годнина, като не успя да вземе сет на първата ни ракета.

Димитров се наложи със 7-6(1) 6-3 6-2 по пътя си към полуфиналите на Уимбълдън, а няколко месеца по-късно спечели с 6-2 7-6(4) 6-2 на US Open.

Двубоят е първи на Централния корт и отново ще започне точно в полунощ наше време.

Веднага след мача на Григор Димитров организаторите поставиха срещата на неговата приятелка Мария Шарапова. Ето и програмата на срещите на Централния корт:

Централен корт (започват в 0:00 ч.)