Голяма драма изхвърли Пиронкова от Маями

Голяма драма изхвърли Пиронкова от Маями Снимка: Getty Images

След голяма драма Цветана Пиронкова отпадна от турнира от сериите ATP 1000 в Маями зарази загуба с 1:2 сета от осмата в световната ранглиста Арина Сабаленка.

Българската тенисистка започна превъзходно мача от втория кръг и не даде дори един гейм на съперничката си в първия сет, но в крайна сметка отстъпи след 6:0, 4:6, 6:7(9).

Така Пиронкова пропусна да запише най-престижната си победа от началото на годината, а битката на корта продължи почти два часа и половина.

Безупречният първи сет, който започна с пробив в първия гейм и мина през още два пробива в полза на Цвети, беше последван от далеч по-труден втори.

Българката отново проби първа и после затвърди пробива, за да поведе с 3:1, но Сабаленка се вдигна и на свой ред реализира два поредни пробива, за да вземе частта.

В третия сет Цвети водеше с 5:2, но допусна срив и съперничката ѝ изравни за 5:5.

Двете размениха по още един гейм и се стигна до решителен тайбрек, а там драмата продължи с пълна сила.

Пиронкова спаси два мачбола и после на свой ред пропусна две точки за спечелване на мача, а накрая Сабаленка взе мача с 11:9 в тайбрека.

В следващия кръг световната №8 ще се изправи срещу Виктория Кудерметова.