Григор отпадна на четвъртфиналите в Пекин след битка от над два часа и половина

Григор отпадна на четвъртфиналите в Пекин след битка от над два часа и половина Снимка: Getty Images

Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите на турнира от сериите ATP 500 в Пекин след загуба с 4-6 6-3 2-6 от световния №7 Яник Синер в битка, продължила над два часа и половина.

С успеха Синер, който е двукратен победител от Sofia Open, си уреди среща с втория в света Карлос Алкарас, който е поставен под №1 на турнира, в битка за финала.

И Григор, и Синер показаха някои прекрасни отигравания, но италианецът бе по-концентриран в по-голямата част от важните моменти, което се оказа ключово.

Синер проби Гришо още в първия гейм на двубоя. В четвъртия българинът имаше шансове да го върне, но не успя, и Синер запази преднината си до края, затваряйки сета с 6-4 в своя полза.

Във втория Димитров също имаше проблеми със сервиса си и спаси цели осем точки за пробив. Самият той, на свой ред, успя да пробие Синер в осмия гейм за 5-3, след което и да го затвърди, за да изравни резултата в сетовете.

Синер бе много по-свеж и точен в ударите си в заключителната част. Взе ранен аванс след пробив в първия сервис гейм на Григор. В седмия Григор имаше две възможности да върне пробива, но не успя, след което бе пробит на нула, за да може Синер да приключи мача с 6-2 в своя полза.