Григор стартира на Ролан Гарос с чиста победа в три сета

Григор стартира на Ролан Гарос с чиста победа в три сета Снимка: Getty Images

Григор Димитров стартира успешно на Ролан Гарос и преодоля първия кръг на турнира с победа с 6:3, 6:2, 6:2 над представителя на домакините Грегоар Барер.

В мач с многобройни пробиви, българинът допусна доста непредизвикани грешки и не убеди с играта си, но въпреки това беше с класа над съперника и продължава във втори кръг.

Там той очаква словака Андрей Мартин.

Още в първия гейм тази вечер Димитров допусна да бъде пробит и Барер поведе с 2:0.

Най-добрият ни тенисист обаче бързо върна пробива и на свой ред проби на 0, за да поведе с 4:2. После не срещна проблеми да затвори сета.

Във втората част Гришо проби за 2:1, но изигра много слаб сервис гейм и позволи на Барер да изравни.

До края на частта българинът се стегна и реализира нови два пробива, които му бяха напълно достатъчни, за да поведе убедително с 2:0 в сетовете.

В последния сет пробивът за Григор дойде рано и той не допусна повече колебания, а мачът продължи общо 2 часа и 36 минути.