"Не знам с каква скорост сервираше, но в един момент мачът заприлича на бомбардировка" Снимка: Getty Images

На приказката за Цветана Пиронкова на US Open бе сложен край от великата Серина Уилямс, която успя да направи обрат срещу нашето момиче и да се класира за полуфиналите на турнира.

Представителката на домакините загуби първия сет, в който пловдивчанката игра по-добре, но след това взе нещата в свои ръце и обърна, за да стигне до победа с 4:6 6:3 6:2 за малко над два часа на "Артър Аш Стейдиъм".

След загубата Цвети определи сервисът като най-силното оръжие на Уилямс. И наистина мощният начален удар спаси 23-кратната шампионка на турнири от Големия шлем в много тежки ситуации и ѝ помогна за обрата. Серина наниза цели 21 аса.

"Мисля, че контролирах играта в първия сет - каза Пиронкова след загубата. - Изпълнявах различни удари и всички се получаваха.

В същото време бях наясно, че това няма да продължава вечно. Очаквах Серина да промени играта си и да започне да бъде по-агресивна и вариативна. Точно това се случи. Сервисът на Серина е страшно оръжие.

Не знам с каква скорост сервираше, но в един момент мачът заприлича на бомбардировка. Не знам колко аса направи, но определено повлияха на резултата.

Във втория сет непредизвиканите й грешки намаляха, а в третия, струва ми се, не допусна нито една."