Още едно ранно отпадане на Григор след сривове в ключовите моменти

Още едно ранно отпадане на Григор след сривове в ключовите моменти Снимка: Getty Images

Григор Димитров приключи рано участието си на Мастърса в Монреал след загуба с 6:7(4), 5:7 от австралиеца Алекс де Минор.

21-вият в световната ранглиста се оказа твърде сложно препятствие пред българина, който в предишния кръг преодоля съвсем неопитния Алексис Галарно.

Гришо определено има за какво да съжалява в двубоя срещу Де Минор, тъй като водеше с 4:1 в тайбрека на първия сет, а после поведе с пробив във втория.

Съперникът обаче показа спокойствие и уверена игра в защита, докато първата ни ракета не се възползва от шансовете си.

Първата част течеше много оспорвано и логично стигна до тайбрек, а там при споменатата преднина от 4:1, Григор се срина и загуби 6 поредни точки.

Димитров успя да се вдигне с ранния пробив във втория сет, но допусна той много бързо да бъде върнат.

В най-неподходящия момент - при 6:5 за противника, българинът допусна нов пробив, с който мачът приключи за два часа и 4 минути.