Този път разгромно! Алкарас пак сломи Джокович и остана на трона на "Уимбълдън"

Този път разгромно! Алкарас пак сломи Джокович и остана на трона на "Уимбълдън" Снимка: Getty Images

Карлос Алкарас е шампион на "Уимбълдън" за втора поредна година!

Този път испанският феномен тотално разби Новак Джокович и победата дойде с 3:0 сета, 6:2, 6:2, 7:6(4).

Сблъсъкът беше повторение на миналогодишния финал, в който Алкарас отново ликуваше накрая, но след голяма драма в пет сета.

Този път той беше безкомпромисен в първите две части, докато великият Джокович допусна твърде много грешки и успя да окаже някаква съпротива едва към края.

Само 41 минути отне на испанеца да спечели първия сет, в който той проби още в маратонския откриващ гейм.

После Ноле допусна нов пробив за 1:4 след двойна грешка в последната точка и вече нямаше как да се върне в сета.

Втората част протече по сходен сценарий и приключи за 35 минути, след като Алкарас пак проби в първия гейм.

Джокович още веднъж допусна втори пробив с двойна грешка, за да изостане с 0:2 в сетовете.

Сърбинът опита да бъде по-равностоен в третия сет, но отново имаше големи проблеми на свой сервис при 1:1.

Все пак Ноле се справи и съхрани интригата.

Противникът му обаче запазваше страхотното си ниво и при 4:4 си осигури три брейкбола, възползвайки се от втория.

Така Алкарас сервираше за мача и за трофея и поведе с 40:0, но се стигна до фрапиращ обрат в гейма.

Карлитос се разколеба и допусна поредица от грешки, с които позволи на Джокович да оцелее и да върне пробива.

Стигна се до тайбрек и в него битката беше много равностойна, но със страхотна къса топка Алкарас поведе с 6:4, за да си осигури нови два мачбола.

Още при първия Джокович отигра ретура от бекхенд в мрежата и всичко приключи.

За победителя това е четвърти спечелен турнир от Големия шлем, а той запази и стопроцентовата си ефективност във финалите на тези надпревари.