Убедителен Григор тръгна с чиста победа на Ролан Гарос

Убедителен Григор тръгна с чиста победа на Ролан Гарос Снимка: Getty Images

Григор Димитров започна успешно тазгодишния Ролан Гарос с чиста победа с 3:0 сета над Александър Ковачевич.

Първата ни ракета показа по-високата си класа срещу американеца от сръбски произход и спечели с 6:4, 6:3, 6:4 след два часа игра.

Макар че срещна някои трудности, Гришо се справи убедително при първата си среща с този съперник, който е №88 в света.

Първият пробив в мача беше на сметката на Ковачевич при 3:3 в първия сет, но Григор веднага върна брейка и направи силна серия, която с нов пробив му позволи да спечели частта.

Силните минути на българина продължиха и той набързо дръпна с 3:0 във втория сет, а по-късно не изпусна аванса си и поведе с 2:0 в частите.

В последния сет Димитров проби за 3:2 и затвърди пробива, но после се пропука и Ковачевич изравни в геймовете.

При 4:4 сънародникът ни се стегна и реагира веднага с нов пробив, а накрая не допусна колебания, когато сервираше за мача.

Във втори кръг българинът ще се изправи срещу Фабиан Марожан или Михаил Кукушин.