10 от Айнтрахт спряха Барса, каталунците загубиха Пике

10 от Айнтрахт спряха Барса, каталунците загубиха Пике Снимка: Getty Images

Барселона завърши 1:1 при гостуването на Айнтрахт Франкфурт в първи четвъртфинал от Лига Европа.

В мач с поделено надмощие каталунците първи инкасираха гол, но успяха да изравнят и във финалните минути даже имаха числено превъзходство на терена. Домакините обаче се представиха добре и не позволиха на Барса да вземе превес в сблъсъка.

Трудностите за Барселона започнаха в средата на първата част, когато Жерар Пике беше заменен поради травма.

В края на частта беше отсъдена дузпа за Айнтрахт, но след преразглеждане с ВАР тя беше отменена - тъй като реферът видя, че Серхио Бускетс успява да играе първо с топката при шпагата си в пеналта.

Домакините все пак поведоха при подновяването на играта след хубав удар на Ансгар Кнауф от границата на наказателното поле.

Барса изравни в 66-ата минута благодарение на отлична атака, завършена от Феран Торес.

12 минути преди края Тута от домакините получи втори жълт картон и това даде чудесна възможност на каталунците да търсят победата.

На играчите на Шави обаче им липсваше прецизност при разиграванията, а Айнтрахт се отбраняваше успешно и удържа равенството, за да остави реванша след седмица максимално отворен.