Аталанта отново изуми Европа

Двата тима изиграха вълнуващ и двуостър мач, в който Аталанта взе голяма победа Снимка: Getty Images
Двата тима изиграха вълнуващ и двуостър мач, в който Аталанта взе голяма победа

Дебютантът в Шампионската лига Аталанта отново впечатли футболна Европа с гръмка победа с 4:1 над Валенсия в 1/8-финал от турнира.

В двубоя, който се игра на "Сан Сиро" в Милано, италианците разбиха съперника и са близо до класиране на 1/4-финалите в първия си сезон в най-престижния европейски клубен турнир.

Домакините наложиха сериозен натиск в началото и след няколко пропуснати ситуации поведоха в 16-ата минута.

Ханс Хатебур направи 1:0, като засече отблизо центриране отляво.

Валенсия отвърна с няколко опасни атаки и след половин час игра стигна до греда чрез Феран Торес.

В 42-ата минута обаче Аталанта удари отново със страхотен гол на Йосип Иличич, който отправи снаряд между няколко противникови играчи и порази далечния ъгъл за 2:0.

След почивката Ремо Фройлер покачи на 3:0 с фалцов удар, а в 63-ата минута Хатебур се разписа още веднъж.

Само три минути по-късно обаче Аталанта сгреши при изнасянето на топката и тъкмо появилият се в игра Денис Черишев върна един гол за Валенсия.

До края "прилепите" не успяха да вкарат второ попадение и да увеличат шансовете си в реванша, който е на 10 март в Испания.