Сензация за Залцбург срещу Лацио, Марсилия обърна Лайпциг

Нов епичен обрат в евротурнирите! Залцбург сензационно изхвърли Лацио на четвъртфиналите в Лига Европа с победа с 4:1 на свой терен.

Австрийците бяха загубили с 2:4 първата среща и 20 минути преди края на реванша бяха пред отпадане, тъй като резултатът беше 1:1.

Чиро Имобиле беше открил за италианците в 55-ата минута, а още в следващата атака Мунас Дабур беше изравнил, но на Залцбург трябваха поне два чисти гола.

И те вкараха цели три само за 4 минути между 72-ата и 76-ата.

Първо Амаду Хайдара изведе Залцбург напред с тежък удар отдалеч, две минути по-късно защитата на Лацио се провали при безадресна дълга топка и кореецът Хий-Чан Хванг покачи на 3:1. В 76-ата Щефан Лайнер направи 4:1 с глава след ъглов удар, а до края Лацио не успя да вкара мача в продължения.

По същото време Олимпик Марсилия надви РБ Лайпциг с 5:2 у дома в друго голово шоу и също продължава на полуфиналите в турнира.

Победата на немците с 1:0 в първия мач далеч не им беше достатъчна, въпреки че в реванша те откриха още във 2-ата минута чрез Брума. Обратът на Марсилия беше светкавичен - в 6-ата минута Илзанкер си вкара нещастен автогол за 1:1, а в 9-ата Буна Сар завърши с добавка контраатака и домакините поведоха с 2:1.

В 37-ата минута Флориан Товен вкара с глава след статично положение за 3:1, а през втората част не закъсняха и следващите голове. РБ Лайпциг се върна в двубоя, след като Наби Кейта блестящо асистира, а Огюстен отбеляза за 2:3. Само пет минути по-късно Димитри Пайе се разписа в далечния ъгъл за 4:2, а в 94-ата минута Хироки Сакай приключи всичко с пето попадение за Марсилия в опразнената от вратаря Гулачи врата.

Друг участник на полуфиналите ще бъде Атлетико Мадрид, който загуби с 0:1 гостуването си на Спортинг, но преднината от 2:0 в първия мач се оказа достатъчна.

"Дюшекчиите" доста трепериха, след като в 28-ата минута Фреди Монтеро откри резултата за домакините заради грешка на увисналия Ян Облак. Към края обаче Спортинг отпадна физически, а Атлетико можеше да изравни, но Антоан Гризман пропусна две чисти ситуации.

Така Залцбург, Марсилия и Атлетико очакват жребия за полуфиналите в петък, а четвъртият полуфиналист е Арсенал, направил 2:2 с ЦСКА Москва като гост.