Симеоне: Бихме ги още на кръговото; Клоп: Добре дошли на "Анфийлд"!

Старши-треньорът на Атлетико Мадрид Диего Симеоне бе изключително доволен след победата с 1:0 над Ливърпул в първия осминафинален сблъсък от Шампионската лига.

„Дюшекчиите“ взеха ценен аванс срещу европейския и световен шампион, благодарение на единствения гол на Саул Нигез, преди реванша на „Анфийлд“ на 11 март.

„Започнахме да ковем победата още на кръговото в подстъпите към стадиона. В осем години, откакто съм тук, не съм виждал подобна подкрепа от феновете.

Атмосферата беше впечатляваща. Тя те кара да играеш. Не беше най-добрата вечер за нас, защото не спечелихме трофей, но има вечери, които просто не забравяш и това беше една от тях.

Най-добрият в света идва на крака след толкова много поредни победи и ти го побеждаваш“, каза Симеоне след победата.

Юрген Клоп призна, че нещо е липсвало на Ливърпул във финалната третина и че Атлетико са били безупречни в защита.

„Играчите на Атлетико падаха за щяло и нещяло. Но не мога да ги обвинявам. Всичко е наред. Резултатът е 0:1 на полувремето, а ни предстои най-дългата почивка между полувремената и смятам да я използваме максимално

Този резултат устройва Атлетико. Те щяха да са доволни и на 0:0. Но трябва да приемем нещата такива, каквито са. Гледаме напред към реванша. Добре дошли на „Анфийлд“. Все още нищо не е свършило.“