Тотнъм отново би Борусия и гледа към 1/4-финалите

Кейн вкарва единствения гол в срещата, който приключи надеждите на Борусия за обрат Снимка: Getty Images

Тотнъм се класира на 1/4-финал в Шампионската лига, след като за втори път победи Борусия Дортмунд.

Този път "шпорите" се наложиха с 1:0 в осминафинала реванш на "Сигнал Идуна Парк" и с общ резултат 4:0 продължават в следващата фаза.

Надеждите на домакините за обрат бяха прекършени от важни спасявания на Уго Лорис през първата част, а в началото на второто полувреме падна голът, с който интригата приключи.

Борусия действаше по-активно в началото и в 20-ата минута имаше реална възможност да поведе, но Лорис спаси удар на Марко Ройс, след който се получи и рикошет.

В 30-ата минута и Тотнъм получи шанс чрез Хюн-Мин Сон, който се оказа сам срещу вратаря, но стреля неточно.

До края на полувремето пред вратата на "шпорите" стана горещо и Лорис спря удари на Вайгъл, Гьотце и Пако Алкасер. Джейдън Санчо също се отчете с пропуск.

В 49-ата минута Сисоко изведе Хари Кейн, който порази вратата за 1:0. На Борусия вече трябваха цели пет чисти гола и логично, тонусът в играта на немците спадна.

Стигна се само до още един пропуск на Пако Алкасер в края, който обаче не промени нещата и Тотнъм вече очаква следващия си съперник.