Седем фактора, които могат да решат мегасблъсъка Реал - Атлетико

Тази вечер от 21:45 часа предстои първата част от големия сблъсък между мадридските колоси Реал и Атлетико на полуфиналите в Шампионската лига.

„Кралете" посрещат местния съперник на „Сантяго Бернабеу” в опит да пробият желязната защита на Атлетико и да вземат предимство преди реванша.

„Трябва да мислим само за първия мач и да играем все едно няма да има реванш”, каза треньорът на Реал Зинедин Зидан преди срещата.

За домакините, които са се разписвали поне по веднъж в последните си 58 мача, е еднакво важно и да запазят вратата си суха на собствен терен.

А попадения на „Бернабеу” за тима на Диего Симеоне ще означават, че Атлетико ще може да играе изчаквателно и да проведе мачовете по свой вкус.

Реал победи градския съперник на два пъти във финали на Шампионската лига в последните три години.

Последният сблъсък между двата тима, провел се в два мача, беше четвъртфиналът през сезон 2014/15, когато единственият гол падна в 88-ата минута на реванша и беше отбелязан от Хавиер Ернандес-Чичарито.

Както обикновено в големите мачове, и този път решаващи ще бъдат детайлите.

В галерията ще видите седем фактора в сблъсъка, които могат да се окажат решаващи при определянето на крайния победител.