Локо Пловдив отпадна от Лига Европа след нова загуба от Страсбург

Локомотив Пловдив отпадна от Лига Европа в третия предварителен кръг след още една загуба от френския Страсбург с 0:1.

Този път пловдивчани отстъпиха като гости и с общ резултат 0:2 бяха отстранени, макар да се бориха до последно и на френска земя.

Още в 7-ата минута Кевин Зои откри за Страсбург с удар по диагонала и Локомотив вече трябваше да търси два чисти гола.

Атаките на домакините обаче оставаха опасни и в 56-ата минута Момчил Цветанов можеше да си отбележи автогол.

Малко след изминаването на час игра Стивън Езе имаше златен шанс да изравни за Локомотив, но не уцели вратата с глава от чиста позиция.

Минута преди края резервата Георги Илиев тества рефлекса на вратаря Селс, после изведе Ален Ожболт и нападателят вкара, но страничният съдия беше вдигнал флага си за засада.