Ливърпул трябваше да има друг вратар за този финал, Рамос е ненадминат в мръсните номера: 5 извода след Реал-Ливърпул

Какъв финал само беше това!

Реал Мадрид - Ливърпул ще бъде запомнен като един от най-емоционалните завършеци на Шампионската лига и в него не липсваха изненади, сълзи, комични грешки, гениални отигравания и какво ли още не... а след всичко случило се, победителят отново е Реал, което вече се превърна в традиция.

Футболистите на Зинедин Зидан сътвориха немислимото и триумфираха в турнира за трета поредна година с успех с 3:1 над храбрия съперник, сломен от грешките на вратаря си Лорис Кариус и контузията на най-добрия си играч Мохамед Салах.

Египтянинът напусна още след половин час игра, контузен от Серхио Рамос, а в началото на второто полувреме Карим Бензема откри резултата, след като Кариус необяснимо хвърли топката на крака му.

Ливърпул изравни бързо чрез Садио Мане, но после дойде часът на резервата Гарет Бейл, решил мача с две магически докосвания. В 64-ата минута той направи знаменита задна ножица за 2:1, докато в 83-ата стреля силно отдалеч, а Кариус изпусна топката във вратата си.

Как успя Реал да стигне до Тринайсетата, напускат ли отбора Бейл и Роналдо и защо Ливърпул така и не си намери добър вратар?

Отговорите търсим в галерията с 5 извода от Реал - Ливърпул 3:1.