Късен гол и страшна издънка на Интер оставиха Тотнъм в Шампионската лига

Лукас Моура изпрати Тотнъм в следващата фаза с това попадение Снимка: Getty Images
Лукас Моура изпрати Тотнъм в следващата фаза с това попадение

Тотнъм изпревари Интер за второто място в група B на Шампионската лига и излезе печеливш от драматичната развръзка в последните мачове.

"Шпорите" достигнаха до 1:1 срещу Барселона на "Камп Ноу", а Интер не успя да победи аутсайдера ПСВ Айндховен у дома и също завърши 1:1, което се оказа фатално.

Така съперниците за втората позиция останаха с равен брой точки, но предимството на Тотнъм в директните двубои изпрати тима на 1/8-финалите.

Тази вечер Барселона, който вече си беше осигурил първото място в групата, излезе почти изцяло с резерви на своя стадион.

Още в 7-ата минута обаче, груба грешка в отбраната на Тотнъм позволи на Усман Дембеле да контраатакува, да пробие самостоятелно и да завърши под плонжа на Лорис за 1:0.

В края на полувремето Коутиньо можеше да донесе втори гол на Барса, но стреля в гредата.

След почивката Кристиан Ериксен и Хари Кейн пропуснаха за Тотнъм, докато Коутиньо удари още един път гредата за домакините.

През последния половин час в игра се появи и Лионел Меси, но в крайна сметка "шпорите" стигнаха до нужния им гол пет минути преди края.

Хари Кейн подаде на резервата Лукас Моура, който не сбърка за 1:1.

В другия двубой от групата шокът за Интер дойде в 13-ата минута, когато домакините загубиха топката в своята половина, последва центриране отдясно и Ирвинг Лосано с глава даде преднина на ПСВ.

После Иван Перишич с глава уцели гредата, а след почивката и Мауро Икарди пропусна. Аржентинският нападател обаче се реваншира в 73-ата минута и изравни за 1:1.

За няколко минути "нерадзурите" се виждаха в следващата фаза, защото Тотнъм още не беше изравнил на Барселона, но попадението на Лукас Моура означаваше, че Интер трябва да търси победата.

Играчите на Лучано Спалети не успяха да го направят и бяха изпратени с освирквания от публиката на "Джузепе Меаца".