Вундеркиндът на Монако съсипа Борусия, очакванията за спектакъл се потвърдиха

Монако победи с 3:2 Борусия Дортмунд като гост в първи четвъртфинал между двата тима от Шампионската лига.

По-малко от 24 часа след атаката срещу автобуса на домакините, която отложи мача от вчера за днес, двата тима сътвориха очаквания спектакъл с много голове и интересни положения. Съдийството обаче не беше на ниво, като реферът Даниеле Орсато даде пресилена дузпа за Монако още в 16-ата минута за нарушение на Сократис срещу Мбапе.

Застаналият зад топката Фабиньо не успя да уцели вратата от 11-те метра и пропусна наказателния удар. Само две минути по-късно Монако се поправи и откри резултата чрез 18-годишния талант Килиан Мбапе, който посрещна отблизо центриране на Тома Лемар. При подаването обаче имаше засада, която страничният съдия проспа.

В 31-ата минута Шинджи Кагава имаше отлично положение да изравни, но не уцели вратата и Борусия плати скъпо. В 35-ата минута резултатът стана 2:0 за Монако след автогол на Свен Бендер, посрещнал с плонж центриране отляво и отклонил го в собствената си врата.

През второто полувреме тимът на Борусия излезе да обръща мача, подкрепян от над 60-те хиляди по трибуните. Монако се прибра в защита, но не удържа дълго.

В 57-ата минута Обамеянг пусна много хитро с пета към Шинджи Кагава, който веднага изведе Осман Дембеле на празна врата и французинът не сбърка - 1:2.

Домакините продължиха да натискат, но не успяха да оползотворят няколко изгодни ситуации, а Монако отново погледна към тяхната врата. В 76-ата минута Фалкао излезе на чиста позиция, финтира вратаря Бюрки, но не успя да уцели празната врата с левия крак и направи пропуска на вечерта.

Две минути по-късно изигралият голям мач Мбапе отбеляза втория си гол, като се възползва от грешка при изнасянето на Борусия Дортмунд и хладнокръвно завърши сам срещу Бюрки - 3:1 за гостите.

Борусия отново не се предаде. 6 минути преди края Шинджи Кагава се разписа за 2:3 и пак върна надеждите на феновете. До края на мача имаше и шансове за немците да стигнат до равенство, но те не успяха и ще имат много сложна задача на реванша.

Докато с победата и трите гола на чужд терен, Монако вече е фаворит за класиране на полуфиналите.