Славия продължава напред с нова победа, два гола на Галин Иванов

Галин Иванов стана герой за Славия с двата си гола

Славия постигна втора победа над Илвес Тампере, този път с 2:1 на "Васил Левски", и отстрани финландците от Лига Европа.

След успеха с 0:1 в първия мач, днес "белите" затвърдиха превъзходството си и с два гола на Галин Иванов заслужено продължават напред в евротурнирите.

Домакините започнаха активно мача, макар че не стигаха до чисти положения. В 31-ата минута беше първата по-опасна ситуация, но комбинацията между Момчил Цветанов и Йомов не се получи.

В 36-ата минута Славия откри чрез Галин Иванов, който получи от Милчо Ангелов и веднага стреля за 1:0.

Малко след началото на второто полувреме обаче, Илвес изравни. Нубиси вкара за 1:1 в 55-ата минута с удар, при който вратарят Стериакис трябваше да се намеси по-добре.

"Белите" реагираха веднага и само две минути по-късно Галин Иванов отбеляза втория си гол след самостоятелна акция, а Славия поведе с 2:1.

После Йомов можеше да реши всичко, но не успя да се възползва от подаването на Цветанов. В 72-ата минута и гостите изпуснаха чрез Миетунен, което беше последната им възможност да се върнат в мача.

В следващия кръг Славия ще се изправи срещу хърватския Хайдук Сплит. В първия двубой на 26 юли "белите" са гости. Миналата година хърватите отстраниха Левски с общ резултат 3:1.