20-годишен блести за Барса, трета победа за каталунците в групата

20-годишен блести за Барса, трета победа за каталунците в групата Снимка: Getty Images

Барселона върхи уверено към елиминациите на Шампионската лига, след като отпадна още в груповата фаза в последните две издания на турнира.

Каталунците победиха Шахтьор Донецк с 2:1 у дома и с пълен актив от 9 т. преминаването им в следващия етап е почти сигурно.

20-годишният Фермин Лопес блестеше за Барса тази вечер в отсъствието на редица основни фигури в състава като Роберт Левандовски, Френки де Йонг, Педри, Жул Кунде, Рафиня и Гави.

В 28-ата минута младият халф получи подаване от Гюндоган зад защитата и стреля в гредата, а Феран Торес направи добавка от воле и откри резултата.

8 минути по-късно самият Фермин Лопес си освободи пространство и с блестящ удар в горния ляв ъгъл удвои.

Домакините не успяха да си решат мача навреме и Шахтьор намали на 1:2 в 62-рата минута след отлична контраатака и завършващ удар на Судаков.

Двубоят стана доста по-труден за Барселона, тъй като украинците изпуснаха няколко шанса да изравнят, а играчите на Шави Ернандес така и не се възползваха от възможностите си за трети гол.

Все пак победата отиде на сметката на Барса и отборът води в групата с 9 т. пред Порто и Шахтьор с по 3.