Още един разгром на Сити, Стърлинг получи дузпа за нелепо падане

Жезус и Стърлинг бяха в основата на разгрома Снимка: Getty Images
Жезус и Стърлинг бяха в основата на разгрома

Манчестър Сити отнесе с 6:0 Шахтьор у дома и продължава да води в своята група F в Шампионската лига.

Мачът ще се запомни не само като поредния разгром на Сити, но и с хеттрика на Габриел Жезус, и с нелепата дузпа, отсъдена за отбора след смешно падане на Рахийм Стърлинг, при което нямаше никакъв контакт с противников футболист.

Давид Силва откри в 13-ата минута след подаване на Рияд Марез. В 24-ата минута Стърлинг се спъна в терена и полегна, а реферът побърза да посочи бялата точка. Габриел Жезус отбеляза наказателния удар за 2:0.

С началото на втората част самият Стърлинг се записа сред голмайсторите, а в 72-ата минута домакините получиха втора дузпа и Жезус отново беше точен. В последните минути се разписа и Рияд Марез, а после алжирецът асистира на Жезус, който оформи хеттрика си.

Сити е лидер в групата с 9 т., следва Лион с 6, който тази вечер завърши 2:2 с Хофенхайм. Немците остават трети с 3 т., а Шахтьор е с 2.