Буфон се подмладява, Иниеста изглежда свършен: 5 извода след Ювентус-Барселона

Ювентус отстреля Барселона с категорично 3:0 в първия двубой между двата тима от четвъртфиналите в Шампионската лига.

Двата гола на Пауло Дибала през първата част и довършващият удар с глава на Киелини след почивката направиха „бианконерите" фаворити за продължаване на полуфиналите.

Както и самият Луис Енрике призна, тежката загуба на каталунците съживи съвсем скорошния кошмар от онова 0:4 в Париж срещу ПСЖ. Само че обратът този път изглежда още по-малко вероятен.

Във вълнуващия двубой снощи, с множество сблъсъци, опасни положения и динамика, изглеждаше, че Ювентус провежда мача точно както иска.

А слабостите на Барса бяха твърде очевидни за пореден път този сезон, наказаният Бускетс липсваше ужасно, защитата се пропукваше с лекота, създадените положения се пропускаха някак безотговорно.

С какво успя Ювентус да съсипе съперника и защо Барселона допусна отново да изглежда по този начин във важен мач?