Байерн не прояви милост и изхвърли Юнайтед от Европа

Байерн не прояви милост и изхвърли Юнайтед от Европа Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед остана далеч от чудото и отпадна от евротурнирите след домакинска загуба с 0:1 от Байерн Мюнхен.

Гол на Кингсли Коман реши мача от последния кръг на група "А" от Шампионската лига и остави Юнайтед на дъното в групата.

Играчите на Ерик тен Хаг отново показаха твърде малко класа, за да се надяват на нещо повече от загуба срещу германския шампион, който вече си беше осигурил спечелването на групата.

Първото полувреме не предложи особено интересни положения.

Байерн организира няколко опасни атаки, но не стигна до чиста ситуация пред Андре Онана.

Юнайтед пък се отчете единствено с хубав удар на Люк Шоу, който беше боксиран от Нойер.

Към края на частта Хари Магуайър получи разтежение и се наложи да бъде принудително заменен.

На почивката пък беше сменен Шоу и това също беше принудителна смяна.

С напредване на времето през втората част, домакините изглеждаха все по-беззъби в предни позиции.

Байерн пък владееше положението и в 70-ата минута успя да отбележи. Тогава защитата на Юнайтед заспа, Хари Кейн пусна извеждащ пас и Коман нямаше проблем да завърши напълно сам срещу Онана.

"Червените дяволи" нямаха никаква идея как да променят развоя на мача и логично загубиха.

В другия мач от група "А" Копенхаген постигна решаваща победа с 1:0 над Галатасарай и заедно с Байерн продължава към осминафиналите.

За турския тим остава мястото в Лига Европа.

Манчестър Юнайтед пък записа най-слабото си представяне в групи на Шампионската лига с 4 загуби от 6 мача и само 4 спечелени точки.