Брилянтен гол на Хаверц класира Челси за елиминациите (видео)

Брилянтен гол на Хаверц класира Челси за елиминациите (видео) Снимка: Getty Images

Челси се класира за осминафиналите в Шампионската лига след победа с 2:1 в гостуването на РБ Залцбург в група "Е".

Два прекрасни гола донесоха успеха на лондончани в оспорван сблъсък, в който австрийците за пореден път показаха добра игра на свой терен.

Залцбург не беше губил у дома в евротурнирите от близо две години, а претърпя и първо поражение в тази група.

Челси поведе с хубав удар на Матео Ковачич в 23-тата минута от границата на наказателното поле.

Домакините обаче се възползваха от силното си начало на втората част и Жуниор Адаму изравни.

Решаващият момент дойде в 64-тата минута, когато Кай Хаверц си нагласи една топка на дъгата на наказателното поле и със страхотен удар в горния десен ъгъл препарира Кьон.

"Сините" водят в групата с 10 т. и продължават към елиминациите.

РБ Залцбург остава втори с 6 т. пред Милан и Динамо Загреб с по 4.

Най-вероятно второто място ще бъде решено в директния двубой между Милан и Залцбург на "Сан Сиро" в последния кръг.