Фамозен Мбапе проби катеначото на Реал в последните секунди

Фамозен Мбапе проби катеначото на Реал в последните секунди Снимка: Getty Images

ПСЖ постигна колкото драматична, толкова и заслужена победа с 1:0 над Реал Мадрид в първи осминафинал от Шампионската лига.

Килиан Мбапе с блестящ индивидуален пробив донесе успеха на домакините в последната минута на добавеното време, а преди това Лионел Меси пропусна дузпа.

Парижани тотално надиграха съперника и натискаха през целия мач, но така и не стигаха до гол.

Реал се задоволяваше единствено да отбива атаките на противника и разчиташе на героичните намеси на Тибо Куртоа, а завърналият се в отбора Карим Бензема беше тотално изолиран в предни позиции.

За ПСЖ пък в игра се завърна Неймар за последните 20 минути и подаде на героя за победния гол.

През първата част най-близо до попадение отново беше най-острият футболист на домакините Килиан Мбапе, но той не успя да преодолее Куртоа очи в очи с него.

След почивката ПСЖ засили още повече натиска и се стигна до ново спасяване на Куртоа срещу Мбапе.

В 60-ата минута изнемогващият Дани Карвахал препъна Мбапе в наказателното и Пари Сен Жермен получи дузпа. Зад топката застана Лео Меси, който стреля слабо, Куроа хвана ъгъла му и спаси.

Изглеждаше, че катеначото на Реал ще постигне целта си, но в 94-тата минута Мбапе направи поредния си пробив по левия фланг, премина като светкавица между Милитао и Васкес и стреля между краката на Куртоа за 1:0.