И Лудогорец стартира груповата фаза с поражение, Десподов се контузи

И Лудогорец стартира груповата фаза с поражение, Десподов се контузи Снимка: Lap.bg

Лудогорец допусна пълен обрат срещу Антверп в Разград и отстъпи с 1:2 в първия си мач от група J на Лига Европа.

Така след загубата на ЦСКА с 0:2 от Клуж по-рано тази вечер, и Лудогорец тръгна злополучно в груповата фаза на турнира.

Попаденията паднаха след почивката, но българският шампион изпитваше сериозни проблеми още през първата част и допусна няколко сериозни положения пред вратата си.

Наложи се и Пламен Илиев да се намесва.

Антверп също допусна сериозни пропуски в отбрана, но Лудогорец не успя да се възползва от тях. Кирил Десподов поиска дузпа, след като топката срещна ръката на Де Лайет след негов удар, но реферът си замълча.

В края на полувремето Десподов се контузи и му се наложи да напусне принудително в първия си мач като титуляр за Лудогорец.

Втората част започна идеално за "орлите" и още в 46-ата минута Ихиньо Марин откри резултата след подаване на Елвис Ману и точен удар в десния ъгъл.

Десетина минути по-късно Каули не успя да удвои от добра позиция и в 63-ата минута белгийците изравниха.

След ъглов удар Геркенс изпревари Сантана на близката греда и прехвърли Пламен Илиев за 1:1.

В 70-ата минута се стигна до пълен обрат, след като Алекс Сантана върна нескопосано към Илиев, Лиор Рефаелов финтира вратаря и на празна врата направи 2:1 за Антверп.

"Орлите" все повече издишаха в защита и в 80-ата минута се стигна до три поредни кризисни ситуации, като на два пъти Илиев спаси, а после и гредата му помогна. Финалният натиск на разградчани пък не доведе до нищо.

В другия мач от група J Тотнъм не срещна проблеми у дома срещу ЛАСК Линц и победи с 3:0.