Лудогорец отново беше набит в Лига Европа, остава без точки

Лудогорец отново беше набит в Лига Европа, остава без точки Снимка: Getty Images

Лудогорец записа пета поредна загуба в група J на Лига Европа - 1:3 при гостуването на Антверп.

Така разградчани все още не могат да спечелят дори точка в групата и отдавна загубиха шансове за продължаване напред. Последният им шанс да не си тръгнат с празни ръце от груповата фаза ще бъде домакинството на ЛАСК Линц след седмица.

Днес българският шампион изигра слабо първо полувреме, в което получи един гол, а можеше да инкасира още няколко.

Онгла откри резултата в 19-ата минута, а домакините направиха още редица пропуски, включително греда на Геркенс.

"Орлите" обаче стартираха вихрено втората част и пропуснаха две чисти положения чрез Десподов и Чибота.

В 52-ата минута Кирил Десподов заслужено изравни резултата с хубав удар с левия крак след пас на Каули.

Това обаче си остана единственият позитивен период за гостите в двубоя.

Малко по-късно за втори път гредата спаси Лудогорец, след като Юклерьод беше изведен сам срещу Стоянов, но нацели десния стълб.

В 72-ата минута Антверп отново поведе чрез Ричи Де Лает, който засече с глава центриране от фаул.

Три минути преди края Антверп сложи точка на спора с гол на Бенсон Мануел за 3:1.

В добавеното време пък Драгош Григоре беше изгонен с втори жълт картон, за да направи вечерта тотално разочароваща за Лудогорец.