Меси вкара, Роналдо асистира, а Барса и Юве вървят по план в ШЛ

Меси вкара, Роналдо асистира, а Барса и Юве вървят по план в ШЛ Снимка: Getty Images

Лионел Меси се разписа от дузпа, а Кристиано Роналдо направи асистенция в днешните мачове на Барселона и Ювентус в група G на Шампионската лига.

Барса отново не убеди, но победи Динамо Киев с 2:1 у дома, а Ювентус без проблеми се наложи с 4:1 в гостуването на Ференцварош.

На "Камп Ноу" Динамо пристигна без 13 футболисти заради пламналия в тима коронавирус и допусна гол още в началото, но успя да се противопостави на Барселона.

В 5-ата минута Меси си спечели дузпа и сам я реализира за 1:0, а през втората част Жерар Пике се възползва от центриране на Фати и с глава покачи на 2:0.

15 минути преди края Виктор Циганков намали за Динамо и възнагради с почетен гол достойното представяне на гостите.

Барса можеше да спечели по-убедително, но 18-годишният Руслан Нещерет, който дебютира за първия отбор на Динамо само преди няколко дни в местното първенство, направи редица спасявания.

Юве се наложи доста по-убедително, като два гола за тима отбеляза Алваро Мората. При втория пасът беше на Роналдо, а Маккени хитро пропусна топката, за да стигне тя до нападателя.

Пауло Дибала добави един гол след груба грешка на Ференцварош в задни позиции, а към края Двали си отбеляза автогол, преди Франк Боли да намали за унгарците.

Барселона води в групата с пълен актив от 9 т., а Ювентус е втори с 6. Динамо Киев и Ференцварош имат по 1 т.