Милан се изложи в началото, но после се вдигна за могъщ обрат

Милан се изложи в началото, но после се вдигна за могъщ обрат Снимка: Getty Images

След слабо начало Милан направи впечатляващ обрат, за да победи Селтик с 4:2 у дома в група H на Лига Европа.

Шотландците поведоха с 2:0 още до 14-ата минута с попадения на Том Рогич и Одсон Едуард, но скоро рухнаха пред силата на съперника.

С двоен удар за две минути Милан изравни още преди почивката чрез Хакан Чалханоглу и Саму Кастийехо.

Скоро след началото на второто полувреме Йенс-Петер Хауге изведе домакините напред, а в 82-ата минута Брахим Диас оформи крайното 4:2.

Милан беше без звездата си Златан Ибрахимович, но в крайна сметка стигна до трите точки и си осигури класиране за следващата фаза.

В групата обаче продължава да води Лил с 11 т. пред "росонерите" с 10. Спорът за първото място ще се реши следващата седмица, когато Милан гостува на Спарта Прага, а Лил е гост на Селтик.