Моуриньо получи червен картон, но обърка сметките на Манчестър Юнайтед

Моуриньо получи червен картон, но обърка сметките на Манчестър Юнайтед Снимка: Getty Images

Фенербахче и Манчестър Юнайтед завършиха 1:1 в Истанбул в битка от основната фаза на Лига Европа.

Жозе Моуриньо не пропусна да прояви нрава си и беше изгонен, но все пак спря бившия си отбор и отмъкна точка от оспорвания двубой.

Тимът на Ерик тен Хаг пък записа трето поредно равенство в турнира, като отново не успя да спечели след като водеше в резултата.

Още при първата си добра атака Юнайтед поведе.

В 15-ата минута гостите развиха добре нападението си, Зиркзее пусна към Кристиан Ериксен и датчанинът от удобна позиция отбеляза.

Последва пропуск на Маркъс Рашфорд след отличен негов пробив отдясно.

Фенербахче обаче се разигра и Мануел Угарте трябваше със сетни сили да спира голов удар на Душан Тадич пред голлинията.

После дойдоха минутите и на Андре Онана, който по ефектен начин спаси няколко удара на Юсеф Ен-Несири.

Три минути след почивката Ен-Несири все пак се разписа с глава и резултатът беше изравнен.

После заради претенции за дузпа Моуриньо си изкара червен картон и догледа срещата от трибуните.

Последваха по-добри минути за Юнайтед и се стигна до спасявания на Доминик Ливакович.

Оттам нататък играта се накъса и равенството беше логичният изход и за двата тима.

Поредният контузен в Юнайтед пък стана крилото Антони, който трябваше да бъде заменен петнайсетина минути след като влезе в игра.

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.