Неудържим Лева с хеттрик за Барса, Интер нямаше шанс пред мощта на Байерн

Неудържим Лева с хеттрик за Барса, Интер нямаше шанс пред мощта на Байерн Снимка: Getty Images

Роберт Левандовски наниза хеттрик, а Барселона отнесе с 5:1 Виктория Пилзен в първия си мач за сезона в Шампионската лига.

Срещата беше решена още до почивката, след като Франк Кесие откри резултата, а после Левандовски отбеляза два от головете си.

За Кесие това беше дебютно попадение за Барса. След неговия гол Виктория получи дузпа, а Андреас Кристенсен - червен картон, но заради намеса на ВАР съдията тотално промени отсъждането, защото видя, че датчанинът беше ударен с лакът преди да извърши нарушението си.

Така дузпата и картонът бяха отменени, а в 34-тата минута Левандовски завърши контраатака за 2:0.

Минута преди края на полувремето чехите за малко върнаха интригата с гол на Сикора, но почти веднага Лева покачи на 3:1 с глава.

Полякът оформи хеттрика си след комбинация с Феран Торес, а самият Торес добави петия гол от воле.

В другия двубой от група "C" Байерн Мюнхен спечели с 2:0 срещу Интер в Милано.

Баварците убедително надиграха своя съперник и имаха сериозно превъзходство почти през целия двубой.

Лерой Сане откри резултата в 25-ата минута, а единствено вратарят Андре Онана задържаше домакините в мача.

В 66-ата минута отново Сане стреля, а в опита си да изчисти Данило Д'Амброзио си вкара автогол за крайното 2:0.