Приказката за Леверкузен и Алонсо продължава. Байер е с единия крак на финала в Лига Европа Снимка: Getty Images

Байер Леверкузен направи сериозна крачка към класиране на финала в Лига Европа след победа с 2:0 над Рома на "Олимпико" в първия полуфинал.

Първото положение се откри при домакините, но след удар на Ромелу Лукаку топката срещна гредата в 21-вата минута.

Седем по-късно Леверкузен откри. Грималдо се възползва от слабо върната топка назад от Карсдорп, испанецът върна пас назад към Флориан Виртц, който с много прецизен удар прати кълбото в долния ляв ъгъл на вратата.

Фримпонг на няколко пъти излиза на прекрасни позиции за стрелба през първата част, но така и не успя да вкара втори гол за гостите. В 33-тата от седем-осем метра стреля опасно, но покрай вратата, а в края на полувремето от около пет метра пред вратата не успя да уцели топката.

В 73-тата минута Леверкузен все пак стигна до втори гол, благодарение на изключителен параболичен изстрел на Андрих от около 25 метра, който не позволи на Свилар дори да мръдне.

В добавеното време Рома получи златен шанс да върне едно попадение. След разбъркване в наказателното поле на Леверкузен Тами Ейбрахам стреля с глава и от четири-пет метра имаше възможност да прати топката в опразнената от вратаря мрежа, но ударът му прелетя над напречната греда.

В другия полуфинал Олимпик Марсилия и Аталанта направиха 1:1 след два ранни гола до 20-ата минута и оставиха всичко да се решава на реванша в Бергамо.