"Поведението на Кейн срещу Реал беше катастрофа!"

"Поведението на Кейн срещу Реал беше катастрофа!" Снимка: Getty Images

Хари Кейн беше силно разкритикуван, след като поиска да бъде сменен при поражението на Байерн Мюнхен с 1:2 от Реал Мадрид през седмицата на полуфиналите в Шампионската лига.

Капитанът на Англия асистира за първия гол на "Бернабеу" на Алфонсо Дейвис, но след това напусна терена в 84-тата минута, докато германците все още водеха.

30-годишният футболист получи контузия на гърба, която го извади от мача с Волфсбург в неделя, след което от скамейката видя как Хоселу вкарва два бързи гола и изхвърля тима на Томас Тухел от най-престижния турнир.

Кейн беше фронтменът на Байерн през целия сезон, отбелязвайки 44 гола в 45 изяви във всички турнири. Той вкара от дузпа и в първия полуфинален мач срещу Реал, като събра общо осем попадения в 12 срещи в Шампионската лига през този сезон.

Но неговият безспорен принос не го предпази от критиките на бившия полузащитник на Ливърпул и Германия Диди Хаман.

"Ако привлечете играч и той е капитан на английския национален отбор, който струва 100 милиона евро, и може да не е капитан на Байерн, но е най-важният играч на отбора и водещата фигура, тогава не може да излиза в 80 и някоя минута в полуфинал на Шампионска лига с проблеми в гърба. Това са мачовете, в които имат нужда от него. Разбира се, това беше знак за Мадрид и пълна катастрофа за Байерн", смята Хаман.